Dla bardzo wielu z nas czas w cieniu epidemii sprawił, że jesteśmy niezwykle spragnieni wyjścia z naszego domu. Wiele miesięcy ograniczeń sprawiło, że nadchodzące wakacje stają się dużo bardziej wyczekiwane aniżeli zazwyczaj. Na pewno wszyscy jesteśmy mocno spragnieni kontaktu z innymi, możliwości swobodnego podróżowania czy po prostu normalnego umówienia się do knajpki. Nowinki związane z przeprowadzanymi szczepieniami niosą dużą nadzieję, iż najbliższy rok będzie w końcu normalny.

Jednakże wszelkie zmiany nie wejdą ot tak. Nie będą również oznaczać tego, iż wszystko w krótkim czasie będzie znowu normalnie funkcjonowało. Jest to długofalowy proces i będzie od nas wymagał dużej ilości wytrwałości. Z tego powodu w w cieniu pandemii należy rozważyć trochę inny sposób przemieszczania się w okresie letnich wakacji niż dotychczas. Najczęściej nasze wakacje wyglądają w ten sposób, że rezerwujemy noclegi dla rodziny w hotelu lub pensjonacie. Letnie wakacje mogą być zaplanowane w Polsce albo za granicą. Hotel zapewnia klientom nocleg, wyżywienie, a często jeszcze inne rozrywki na przykład zajęcia z animatorem, basen oraz wiele podobnych. Taki tryb spędzania urlopu wiążę się jednakże z tym, że stale przebywamy w bardzo dużej grupie ludzi. Liczna grupa urlopowiczów wraz z dziećmi, do tego obsługa hotelu sprawiają, iż w bieżącej sytuacji tego typu wakacje nie będą bezpieczne. Ponadto dochodzą ograniczenia prawne, powiązane z tym jak dużo osób może przebywać w jednym pomieszczeniu. Aby uniknąć tego typu sytuacji powinniśmy zastanowić się nad nieco inną formą odbycia urlopu. Idealnie w tym temacie sprawdzą się kampery. Pozwalają nam one na niczym nieograniczone przemieszczanie się bez konieczności opłacania miejsca noclegowego w hotelu. Wśród sporej ilości zalet podróży kamperem powinniśmy przede wszystkim wymienić: – okazję do zmiany miejsca bez konieczności rezerwacji miejsca w hotelu, – nie musimy dostosowywać się do godzin meldowania i opuszczania pokoju w danym ośrodku, – brak przymusu przychodzenia na konkretne pory posiłków takowych jak śniadania, obiady jak również kolacje, – spontaniczna możliwość zmiany zamiarów, – gwarancja co do tego, iż nasza najbliższa przestrzeń jest wolna od wirusa, – nie musimy dzielić kuchni czy łazienki z innymi, – zaoszczędzenie pieniędzy, – sposobność zabrania ze sobą bardzo dużej ilości rzeczy na wakacje, bez konieczności ograniczenia do wielkości walizek. Aby móc cieszyć się wakacjami spędzonymi w kamperze nie trzeba spełniać wygórowanych wymagań. Do poruszania się tego typu pojazdem wystarczy nam podstawowe prawo jazdy z grupy B. Poza tym należy mieć ukończone 26 lat życia, a prawo jazdy posiadać od co najmniej trzech. Spełnienie tych niewygórowanych warunków pozwala na wypożyczenie kampera na letnie wakacje.

Zgodnie z naszymi przepisami, wynajętym kamperem można podróżować nie tylko w granicach naszego kraju, lecz też mamy możliwość udać się do dowolnego państwa Unii europejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *