Takim jednym z najbardziej znanych kierunków w okresie letnim jest z pewnością Chorwacja. Właściwie dlaczego tak się dzieje? Głównie Chorwacja zachwyca różnorodnym krajobrazem.

Większość ludzi jeździ tam dla Adriatyku, które podczas lata jest niesamowicie ciepłe oraz przejrzyste, a oprócz tego stwarza sposobność wybrania innej plaży dzień w dzień. Plaże żwirkowe, piaszczyste, zamknięte w zatoczkach lub otwarte na morze, dzikie a oprócz tego popularne – wybór jest ogromny. Co więcej, wcale nie trzeba się dużo przemieszczać, żeby codziennie móc odpoczywać w innym miejscu. Właściwie każde miasto proponuje przynajmniej kilka typów plaż.

Dla osób spragnionych klimatów śródziemnomorskich Chorwacja może pochwalić się również cudownymi miasteczkami, w których w dużej części zdołały zachować się stare kamienice i bardzo wąskie zabytkowe uliczki. Jeżeli kogoś zachwycają dokładnie takie widoki, niewątpliwie powinien się przekonać jakie perełki architektury skryte są w chorwackich miasteczkach.

Dla osób, które są spragnione górskich pieszych wycieczek także znajdzie się pełno licznych atrakcji. Prócz tego, przepiękny widok gór w połączaniu z widokiem na Adriatyk tworzy niepowtarzalny krajobraz.

Co jeszcze powoduje, że Chorwacja jest tak chętnie odwiedzana poprzez osoby podróżujące ? Nie ma wczasów bez pysznego jedzenia. Posiadając tak wspaniałą linię brzegową oczywistym jest rozmaitość oraz ilość dostępnych ryb i owoców morza. Fani owoców morza poczują się tutaj jak w raju. Homary, kalmary, krewetki, ostrygi – warto to pokosztować, gdyż nigdzie indziej nie będą tak pyszne jak świeżo wyłowione z morza. A takie właśnie będziemy mogli tu spotkać. Prócz tego niewątpliwie warto skorzystać z sposobności jedzenie ryb, które w Polsce są mało dostępne – jedną z nich może być morszczuk. Nie można zapomnieć też o tym, iż ryby to prawdziwe bogactwo witamin i składników odżywczych.

Do niedawna Chorwacja kusiła także turystów niskimi cenami w odniesieniu do pozostałych krajów śródziemnomorskich Europy Zachodniej. Mimo tego, iż wciąż jest tam dużo taniej, ceny te jednak ciągle wzrastają I nie ma już takiej bardzo dużej różnicy. Szczególnie w najmocniej znanych kurortach.

Wybierając Chorwację należy przemyśleć jaki wybrać chcemy środek transportu. Jednym z najbardziej znanych i najczęściej wybieranych jest auto. Samochodem do Chorwacji z południa Polski dostaniemy się w kilkanaście godzin i można podziwiać przepiękne krajobrazy podczas podróży lub zatrzymać się po drodze a także odwiedzać inne europejskie miasta. Warto też dodać, że pojazd będzie niezastąpiony na miejscu, ponieważ pozwoli na swobodne przemieszczanie się do plaż a także pozwoli na dojechanie do większej liczby magicznych miejsc.

Chorwacja jest jednym z państw, które powinno się co najmniej raz w swoim życiu zwiedzić. Bez względu na to czy preferujesz leżenie na plaży, czy aktywny odpoczynek – na Chorwacji bez wątpienia znajdziesz coś dla siebie.

Link: https://travel-time.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *