Każda jedna budowa, bez względu na rozmiar oraz typ obiektu (od budynków jednorodzinnych, przez domy wielorodzinne, bloki, do hal produkcyjnych i magazynów) wymaga zatrudnienia kierownika do nadzoru budowy a ponadto kontroli poszczególnych etapów prac poprzez inspektora nadzoru. Wnikliwie reguluje to ustawa Prawo Budowlane. Właściwie każdy deweloper i inwestor musi jednakże posiadać na uwadze, że tego typu usługi z zakresu monitorowania prac budowlanych leżą przede wszystkim w jego własnym interesie.

Główny kierownik budowy prowadzi a także monitoruje wszelką dokumentację. W szczególności dzienniczek budowy. Troszczy się, o to, aby wymienione w nim punkty były przeprowadzone zgodnie. Spoczywa na nim też ciężar geodezyjnego wytyczenia budynku. Dokładnie organizuje plac na którym powstanie budowa i wszelkie prace, w zgodzie z projektami, planami oraz pozwoleniami na budowę. Jest też odpowiedzialny za odpowiednie zabezpieczenie gruntu, na którym odbywają się prace budowlane.

Nadzory budowlane Warszawa upodobała sobie zwłaszcza, dlatego, iż nasza stolica jest jednym dużym placem budowy. W Warszawie realizowane są niesamowicie ambitne budowle. Inspektorzy nadzoru posiadają mnóstwo roboty. Każdy z nich w sposób niezależny od kierownika budowy sprawdza prace budowlane oraz zgłasza inwestorowi oraz dodatkowo wykonawcy ewentualne nieprawidłowości. Rozchodzi się o to, żeby zagwarantować możliwie najwyższą jakość usług budowlanych oraz dodatkowo zadbać o to, by wznoszący się budynek spełniał wszelkie dyrektywy bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *