Rok akademicki – w jaki sposób zaplanować sobie czas

Prawie że każdy student miał sytuacje, gdy brakowało mu czasu, a zaliczenia zbliżały się wielkimi krokami. Niestety bardzo wielu studentów zmaga się z prokrastynacją i niespecjalnie wiedzą co powinni z tym zrobić. Na całe szczęście istnieje rozwiązanie, jest ono niezwykle proste, niemniej jednak mało osób ma chęci z niego skorzystać. Mowa tutaj o rzeczy zwanej planner.

Akademicki planner 2020/21

Organizowanie sobie dnia na kartce papieru wydawać się może średnio atrakcyjnym rozwiązaniem, wizja siedzenia przed jakimś zeszytem wydaje się bardziej przeszkadzać w produktywnym spędzaniu czasu, niżeli pomagać. Jednakże sporej ilości uczniów i studentów traci ogromną ilość własnego czasu na bieżącą organizację tego co będą robić, poprzez co zaczynają się miotać w trakcie pracy i tracą niepotrzebnie czas podczas próby ogarnięcia całości. Wystarczy jednak przeznaczyć piętnaście minut codziennie na to, ażeby rozplanować sobie w plannerze cały dzień, spowoduje to, że bez wątpienia o niczym nie zapomnimy i będziemy dokładnie od razu wiedzieć co mamy robić w danym momencie.

Użyteczność plannerów

Nie każdy wie o tym, ale zdecydowana większość wielkich osób korzystała z tej metody. Można tutaj wspomnieć Immanuela Kanta, który (jak opowiada żart) miał tak dobrze zaplanowany dzień, że ludzie ustawiali swoje zegarki w zależności od tego, kiedy wychodził do parku na spacer. Jednakże prawdą jest, iż Immanuel Kant miał gruntownie zaplanowany dzień oraz zapisany dokładny jego przebieg w własnym notatniku, który był niczym innym jak planner. Korzystając z tej metody planowania czasu, możemy być pewni, że natychmiast obudzimy się ze zdanymi egzaminami i sporą ilością czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *