Zerwał ci się gwint? Pękła ci śruba? Mało tego, pech chciał, że śrubę musisz specjalnie sprowadzić z Wielkiej Brytanii, bo to calowy gwint? Będziesz wolny od takich problemów, jeżeli wybierzesz się do fachowego tokarza. Toczenie tego typu śrub, to duże wyzwanie, lecz na 100% do wykonania. Tokarki wprowadzają w ruch obrotowy wszystko, co się w nich umieści. Lecz bądź bardzo ostrożny! Wystarczy jeden niewłaściwy ruch i nóż, jaki odpowiada za obróbkę materiału stanie się bezwartościowym kawałkiem stali.

W zacisku tokarki umieścimy nie tylko elementy wykonane z metalu. Towarem, z jakiego wyczarujemy cudowne rzeczy na pewno jest drewno. Jedno spojrzenie dookoła siebie starczy, by wychwycić przedmiot z drewna , który został wytoczony na tokarce. Kolumna od lampki nocnej. Gałka przy szufladzie, nogi stołu, czy taboretu. A nawet podstawka pod jajko ugotowane na miękko. Następną obróbką , która jest stosowana aby nadać końcowy kształt bardzo wielu tworzywom jest frezowanie. Dotknij palcem krawędzi lustra albo blatu, a sam się o tym przekonasz. Jeżeli twój palec pozostał nienaruszony, to zapewne dlatego, iż krawędź przedmiotu była frezowana. Po struganiu drewno ma tak ostry brzeg, że z wielką łatwością, niczym skalpel, przetnie twoją skórę. Usługi w zakresie frezowania zapewniają nam wiele możliwości. To nie tylko obrabianie krawędzi metalu, szkła czy drewna.

Toczenie Warszawa, to też wybieranie czy nacinanie wszelkich kształtów z powierzchni materiału. Grawerowanie także jest formą frezowania. Frezując i tocząc nadajemy surowcowi ostatecznego sznytu wchodząc w powierzchnię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *