Internet światłowodowy powszechnie nazywany internetem światłowodowym albo po prostu ,światłowodem”, to połączenie szerokopasmowe, jakie ma możliwość osiągać szybkość do dziewięciuset czterdziestu megabitów na sekundę (Mb / s), przy niskim czasie opóźnienia. Ta technologia wykorzystuje kabel światłowodowy, jaki w wstrząsający sposób może przesyłać dane z prędkością mniej więcej 70% szybkości światła. Co więcej światłowodowe kable nie są w takim stopniu podatne na ciężkie warunki atmosferyczne jak inne kable, co pomaga zmniejszyć przestoje.

 

Jest też odporny na elektryczne zakłócenia. Światłowodowy internet to złożona technika, która pozwala na przesyłanie treści w postaci światła, a nie energii elektrycznej. Na tę skomplikowaną technikę składa się dużo elementów, niemniej jednak 2 kluczowe szczegóły to światłowody oraz tak zwana ,ostatnia mila” sieci. Światłowody są bardzo małe – posiadają około sto dwadzieścia pięć mikronów średnicy lub są nieco większe niż ludzki włos. Kilka z tych włókien jest połączonych w wiązki, tworząc kable (nie mylić z koncentrycznymi kablami, jakie są wykonane z miedzi). Światłowody odpowiadają za przenoszenie impulsów światła laserowego lub diodowego wzdłuż linii, przekazując dane w formie ,binarnej”.

 

Bardzo szybki internet światłowodowy Netia jest szeroko rekomendowany pośród użytkowników. W państwach rozwiniętych linie światłowodowe zastąpiły stare miedziane linie lata temu, budując rdzeń lub ,kręgosłup” naszych obecnych sieci internetowych. Dopiero niedawno bardziej opłacalne stało się zakładanie linii światłowodowych niż miedzianych. Tak więc, wraz z rozwojem techniki, światłowody błyskawicznie się rozwijają w aglomeracjach oraz docierają do naszych domów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *